محل تبلیغات شما

در کلمه ، نام تالاب لیپار که به عروس چابهار نیز معروف است ، به معنی دختران جوان و مجرد است. بعد از روستای رمین در 15 کیلومتری چابهار ، در مسیرجاده ساحلی چابهار - گواتر ، تنگه ای صخره ای وجود دارد که مشرف بر دره ای سرسبز و زیباست که از بالای آن می توان روستای لیپار را در میان مراتع دید.


 بین این دو کوه که از یکدیگر فاصله چندانی ندارند ، یک آب بند ایجاد شده است که آب های سرگردان اطراف را جمع می کند و به یک آبگیر به طول 14 کیلومتر تبدیل می شود. در این مخزن انواع بوته ها و درختچه های "گز" و "چش" با چشم اندازی زیبا منطقه ای بکر و با ایستم ویژه ایجاد کرده است. پرندگانی چون چنگر ، فلامینگو ، کشیم ، حواصیل سفید و خاکستری ، طاووس ، باقرقره ، تیهو ، جیرفتی ، عقاب دشتی ، خوتکا و دلیجه، زیبایی فوق العاده ای را در منطقه ایجاد کرده اند.

 


چابهار زیبای من ، ,ای ,چابهار ,ایجاد ,لیپار ,یک ,که از ,ایجاد کرده ,را در ,تالاب لیپار ,چش بامنبع

معرفی

کوه های مریخی

روستای تیس

خلیج چابهار

روستای درک

گورستان جن

غارهای بان مسیتی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
موزیک ها - دانلود آهنگ جدید دانلود فیلم سریال dosht اخبار سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان(سمپاد) اینجا همه چی هست سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) لیموشو خريد دستگاه بند انداز برقي صورت دخترانه زنانه 2020 تایپ فارسی و انگلیسی و جدول نمودار و ... لینکدونی گروه تلگرام