محل تبلیغات شما

خَلیجِ چابَهار بزرگ‌ترین خلیج ایران در حاشیه کرانه‌های دریای عمان است. این خلیج به خاطر شکل حلقه‌ای (Ω) خود در زمین‌شناسی از نوع خلیج‌های اُمگایی نامیده می‌شود.


در نقطه ی آغاز شرقی این خلیج شهر چابهار قرار دارد و در پایانگاه غربی آن دماغه ی پُزم شهر چابهار در خاور و شهر کنارک در باختر کرانه‌های این خلیج واقع شده‌اند که هر دو دارای فرودگاه می‌باشند. جاده‌ای آسفالته که محیط این خلیج را دور می‌زند این دو شهر را به هم متصل می‌کند. بنادر تجاری و ترانزیتی چابهار و کنارک در شرق و غرب خلیج چابهار بزرگ‌ترین بنادر ایرانی دریایی عمان می‌باشند.

 

۱۴هزار هکتار از اراضی شرق خلیج چابهار به عنوان منطقه آزاد تجاری چابهار تعیین شده‌اند. این منطقه آزاد به ۹ پیکره بخش می‌شود. در زمین‌های کناره خلیج چابهار و در محدوده منطقه ی آزاد، ده‌ها کیلومتر جاده، اتوبان و راه، چندین مجتمع تجاری بزرگ، چندین کارخانه و شرکت تولیدی و صنعتی و بهترین هتل استان قرار دارد. بندر چابهار دارای دو اسکله شهید کلانتری و شهید بهشتی است.

پایگاه سوم نیروی دریایی ارتش در جنوب غربی‌ترین نقطه خلیج قرار دارد.

 


چابهار زیبای من خلیج ,چابهار ,تجاری ,ی ,می‌باشند ,دارای ,خلیج چابهار ,این خلیج ,قرار دارد ,و در ,چابهار ومنبع

معرفی

کوه های مریخی

روستای تیس

خلیج چابهار

روستای درک

گورستان جن

غارهای بان مسیتی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خريد شن و ماسه هر چی که بخوای احکام قیمت انجام بازسازی ساختمان مرجعی برای سوالات متداول شما دستنوشته ها قصه پرنیانی در ولایت افق ابراز